Saulriets Juglā

Gaisa un tehnikas muzejs Merseburgā (0)


Merseburga ir neliela pilsētiņa Vācijas austrumu daļā. Izsenis tā bijusi viena no vācu ķīmijas rūpniecības citadelēm, tomēr šis nav stāsts par ķīmiju. Laikā, kad pastāvēja divas Vācijas, šajā bijušās Austrumvācijas pilsētiņā atradās padomju kara lidlauks, kura teritorijā uzņēmīgi cilvēki tagad ir ierīkojuši
Gaisa un tehnikas muzeju. Muzejs ir iespaidīgs, tā 60 000 kvadrātmetros esot atrodami vairāk kā 50 000 eksponātu. Taisnības labad jāpiebilst, ka daļa no tiem ir auto un lidmašīnu modelīši, taču netrūkst arī MIG iznīcinātāji, Boeing reaktīvie dzinēji un neskaitāmi Trabanti, ir arī mazāka tehnika - videokameras, rakstāmmašīnas, šujmašīnas, virtuves iekārtas utt. Cita starpā var aplūkot arī leģendārā Sarkanā Barona gaisa ratus.
 

Armēnija (0)


Armēnijā esmu bijis vairākkārt, vienmēr, lai piedalītos fizikas konferencē. Šeit mazs atskats uz trešo un (cerams pagaidām) pēdējo viesošanās reizi. Nevaru nepieminēt armēņu patieso viesmīlību un rūpes par saviem viesiem. Jāatzīmē arī, ka armēņiem ir pašiem savs alfabēts un sava katoļu baznīca, ar ko tie ļoti lepojas. Galvenais Armēnijas simbols - Ararats gan neatrodas armēnijā, bet ne pārāk draudzīgajā Turcijā, tomēr labā laikā to no Erevānas var saskatīt.
 

Belgrada, Teslas dzimtā pilsēta (0)


Belgrada ir viena no pilsetām, kuru apmeklēju dodoties uz fizikas konferenci. Mana viesnīca bija pasā vecpilsētā, kas tiešām ir skaista. Tā kā šī ir Nikolā Teslas dzimtā pilseta, tad noteikti vēlojos apmeklēt viņam veltīto muzeju.
 

Kruīzs polārajos Urālos (0)


Šī ir reportāža no mana pirmā (un pagaidām vienīgā) laivu brauciena īstā kalnu upē. 2009. gada vasarā četratā devāmies uz Urālu ziemeļdaļu, lai mēģinātu kuģot pa Longotjoganu. Zināmu apstākļu dēļ līdz Longotjoganai nenokļuvām, tās vietā veicām braucienu pa vieglāk pieejamo, vienkārsāko un mazāk mežonīgo Sobu.
 

Saules aptumsums un citas parādības Mongolijā (0)


Uz Mongoliju devāmies 2008. gada jūlija vidū ar mērķi savām acīm redzēt pilnu Saules aptumsumu, kas notika 1. augustā. Par Saules aptumsumu ir atsevišķs stāsts, ikviens, kas to kādreiz redzējis var pateikt, ka ir vērts dzīties uz otru pasaules malu, lai to redzētu.
 

Taizeme / Laosa / Kambodža (1)


Līdz šim iespaidīgākais manas dzīves ceļojums bija Dienvid-austrum Āzijas apmeklējums 2006. gada jūlijā/augustā. Kopā ar sabiedrisko māsu Elīzu tur pavadījām 5 aizraujošas nedēļas.
 

Malta (0)

Maltā viesojos 2006. gada nogalē, kad Latvijā jau bija pavēss rudens, bet tur vēl maiga Vidusjūras atvasara. Sala ar interesantu un bagātu vēsturi. Ļaudis sadzīvē, kā jau dienvidnieki, ir nesteidzīgi, un viņiem patīk kārtīgi paēst. Brauc pa ielas nepareizo pusi un nemaz nejūtas par to slikti.
 

Islande (0)


Uz Islandi devāmies 2005. gada vasarā, neko īsti nezinot par to, kas tur mūs sagaidīs. Izrādījās, ka tā ir viena ellīgi interesanta zeme, kuru šur un tur vārda tiešā nozīmē kūp un vārās. Tur ir neparasti skaisti kalni, kurus "izkrāso" vulkāniskie ieži, pavēso klimatu iespējams kompensēt sildoties karstajos avotos. Noteikti gribētu tur atgriezties, varbūt gan gribētu mazliet vairāk naudas kabatā, jo lēts tur nekas nav.
 

Aušvice (0)


Uz Aušvici jeb Osvencimu devāmies nu jau pirms krietna laika. Iespaidu tas atstāja diezgan pamatīgu, nekad vairs pasaulei nevajadzetu piedzīvot ko tādu.